Autokliima hooldus ja remont

kliimaseadme  remont

Kas teadsid, et palavas autos sõites väheneb juhi reageerimiskiirus? Rohkete testide tulemused näitavad, et autos, mille salongi temperatuur ulatub 27 kraadini, on juhi reageerimiskiirus koguni 22% aeglasem võrreldes autoga, kus temperatuur on  21 kraadi. Lisanduda võivad veel teisedki terviseriskid sõltuvalt juhi üldisest tervislikust seisundist.

Nii nagu kõik seadmed vajab ka kliimaseade hooldust ja mõnikord remonti. Pikka aega hooldamata konditsioneer muutub ebaefektiivseks ning ei suuda sõitjatele tagada sobivat temperaturi palaval suvepäeval. Põhjusi selleks võib olla palju, niiskuse kogunemine süsteemides, külmaaine ebapiisav kogus, süsteemi leke, kompressori ja elektroonika vead jne. Konditsioneeri või kliimaseadme täitmine, külmaaine lisamine ei pruugi soovitud tulemust anda. Kvaliteetse kliimahoolduse hulka kuulub mitmeid protsesse, näiteks kliimaseadmes vaakumi tekitamine. Protsessi tulemusel eraldatakse süsteemi kogunenud niiskus. Vaakumis hakkab vesi keema toatemperatuuril ning antud füüsikalise nähtuse abil veeaur eemaldatakse süsteemist. Toodud näide on üks põhjus paljudest mis võib olla kliimaseadme rikke tekitajaks.

Kristiine Rehvi & Autohooldus pakub:

Kliimaseadme hooldus, uuesti täitmine ja lekete kontroll UV valgusega maksab sõiduautole alates 85.- eurost. Vajadusel teostame seadme remondi ja defektsete osade vahetuse.